Napisano całe tomy, czym jest sztuka i do czego jest ona człowiekowi potrzebna. Można sięgnąć na przykład do pozycji "Dzieje sześciu pojęć" Władysława Tatarkiewicza, żeby zgłębić tę problematykę.
Jednak dla potrzeb codzienności wystarczy chyba uproszczenie, że sztuka jest ważnym elementem naszej kultury..

Życie bliżej sztuki... motyw z obrazu   Życie bliżej sztuki... motyw z obrazu Życie bliżej sztuki... motyw z obrazu
Życie bliżej sztuki...  Życie bliżej sztuki... obraz Mistrzowi  Życie bliżej sztuki... 

Istotnie - bez wrażliwości nie ma ani sztuki, ani człowieczeństwa.
"Po Altamirze wszystko jest dekadencją." - powiedział geniusz XX-wiecznej sztuki Picasso na widok malunków sprzed 35 tys. lat w jaskini Altamira w Hiszpanii. My - ludzie XXI wieku nie musimy jednak popadać w kompleksy, ani nie musimy też udawać się aż do Hiszpanii, żeby być bliżej sztuki ;)

W XX wieku artysta musiał uruchamiać własną fabrykę (jak Picasso), żeby jego twórczość trafiała do szerszego kręgu odbiorców.
W XXI wieku artyści mogą motywy ze swoich obrazów umieszczać na różnych produktach dzięki usługom dostępnym w internecie i globalnemu łańcuchowi dostaw. Nie każdy skłonny jest wydać grube tysiące na obraz namalowany ręką artysty na dużym płótnie, ale pragnących obcować ze sztuką stać na wydanie kilkudziesięciu euro na zakup produktu z naniesionym tą samą reką motywów z unikalnego malarstwa.

Życie bliżej sztuki...  Życie bliżej sztuki...  Życie bliżej sztuki...  Życie bliżej sztuki... 
Życie bliżej sztuki... Życie bliżej sztuki... Życie bliżej sztuki... Życie bliżej sztuki...
Życie bliżej sztuki...       Życie bliżej sztuki...       Życie bliżej sztuki...
Życie bliżej sztuki...  Życie bliżej sztuki...  Życie bliżej sztuki...

Agnieszka obchodziła w 2016 roku jubileusz 30-lecia pracy twórczej w Galerii Willa w Łodzi. W tym samym czasie została zaproszona do współpracy przez jedno z amerykańskich przedsięwzięć internetowych dla artystów VIDA Shop. Zainteresowała się także podobnym, australijskim portalem RedBubble, który ma dość szeroki asortyment produktów, na których można prezentować malarstwo. Dzięki temu obrazy mogą cieszyć odbiorców nie tylko w galerii, czy w domach kolekcjonerów, ale otrzymują możliwość istnienia w naszym otoczeniu, jako geny (memy) sztuki, posłańcy przypominający nam o kulturze, estetyce i... człowieczeństwie.